BBOYACADEMY

Bboy academy vznikla za jediným prostým účelem, kterým je ukázat začínajícím i pokročilým bboys a bgirls správnou a konstruktivní cestu k bboyingu (komerčně známému jako breakdance). Pod vedením špičky českého bboyingu se naučíš základní i pokročilou techniku všech elementů tohoto tanečního stylu a získáš tak správný stavební kámen pro svůj další rozvoj. Naše pravidelné lekce probíhají v nejprestižnějších tanečních studiích v Praze, Berouně a na Kladně. Jsme však flexibilní a cestu známe do všech koutů ČR. Naším hlavním posláním je podporovat českou bboyingovou scénu. Díky workshops se zahraničními lektory, Wake Up Jams a dalším projektům, které pravidelně organizujeme, se můžeš setkat s téměř celou bboyingovou scénou u nás, zatrénovat si se spoustou kvalitních tanečníků, poslechnout si nejlepší DJs z ČR i ze zahraničí, na vlastní kůži pocítit atmosféru v cyphers (v kolečkách) a dát tak další pozitivní impuls naší bboyingové scéně, která si o to přímo žádá.

DANCEHALL

Dancehallová složka, či BO dancehall team ještě nemá konkrétní jméno, jelikož se jedná o experiment jeden z prvních tohoto druhu v ČR zaměřený čistě na tento krásný jamajský styl. Dala se dohromady skupina lidí, jež loni a předloni pravidelně navštěvovala open classes a rozhodla se zabrat a pracovat a sdílet energii, zkušenosti a společnou lásku k muzice a tomuto tanci. Cílem není pouze naučit se kroky, ale i proniknout hlouběji do historie celé rozsáhlé a jedinečné kultury, jež dancehall pro Jamajku představuje. Naučit se určitě názvy pohybů, feelingu a sdílení pozitivní energie s ostatními lidmi.

KRUMP

S Krumpem tahle skupina začala na B.O. Summeru 2015, protože pár z nich to zkusilo na SDK. Věděli že Maykl (Michal Zvara) krumpuje a že by je mohl vést, a tak si zorganizovali session kde jich bylo překvapivě hodně a mělo to i dobrou úroveň. Dohodli se, že budou pravidelně trénovat i v průběhu roku jednou týdně, jak v Praze, tak i Plzni. V současné době jich je přibližně 15 a 5 z nich se tomu věnuje naplno.

FREESTYLE

Freestyle neboli Battle team B-Original v současné době funguje ve složení Maťo, Hajčes, Ajdam, Dee a Miss Bibi. Jedná se tedy o naše lektory, ale na hodinách freestylu se objevují i jejich žáci, kteří mají zájem o rozvoj improvizace a technik nejenom Hip Hopu, ale i lockinu, poppinu, house dance a dalších streetových technik. Každoročně se tento tým účastní jedné z nejprestižnějích akcí pro “freestylové” skupiny, “Dance Floor Attack”. Kromě toho se jeho členové také úspěšně zúčastňují velkého počtu battlů pro jednotlivce, dvojice a skupiny, a to ve všech streetových technikách.